Neurolog

Neurolog

Starzejemy się jako społeczeństwo, postępuje degradacja środowiska, to czynniki które predysponują nas do licznych zaburzeń neurologicznych. Coraz częściej odczuwamy znaczne bóle o podłożu neurologicznym. Jest to wynik wpływu wielu czynników, które w długim okresie czasu powodują silne schorzenia. Nikt, , nie lekceważy takich objawów. Dość często jest to przyczynek do ciężkiej choroby. Zlekceważenie objawów w takim momencie, oznacza rychłe pogorszenie stanu chorego. Z tego powodu dobrym pomysłem jest, by udać się do specjalisty, w celu ustalenia czy dane objawy są oznaką kłopotów.

Jakie zadania stają przed neurologiem? Domeną lekarza o tej specjalności, są choroby ściśle związane z układem nerwowym. Do neurologów, najczęściej trafiają pacjenci z takimi schorzeniami jak:

– zapalenie mózgu
– zaburzenia naczyniowe
– choroba Parkinsona
– zaburzenia równowagi

Powyżej wspomniane są tylko dosyć poważne przypadłości, ale nie powinniśmy lekceważyć migren czy kłopotów ze snem, ponieważ mogą one wynikać z zaburzonego funkcjonowania układu nerwowego.

Ocena stanu pacjenta bywa trudna. Należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak stan fizyczny pacjenta, odruchy, ruchomość stawów, sposób chodu i mowy a także poddaje się badaniu dna oka. Wykonuje się też test tzw. wyższych czynności korowych. Ocenia się w nim, m.in.: mowę, orientację, pamięć a także umiejętności czytania, pisania i liczenia. Wydaje się, że z takiego testu nie wyciągniemy wielu wniosków, jednak dobrzy neurolodzy dowiedzą się wiele na tej podstawie.

Jak wybrać solidnego neurologa? Wcale nie jest to duży kłopot. Dużo wiedzy na ten temat da nam Internet. Do wyszukiwarki wystarczy wpisać ‘ neurolog Warszawa’, a po chwili otrzymamy ogromną ilość wyników, wśród których znajdziemy informacje na temat neurologów. Nie zaszkodzi zapytać bliskiej rodziny czy znajomych, lecz nie zawsze chętnie opowiadamy o naszych doświadczeniach z lekarzami. Ale nawet najlepszy specjalista nie zrobi wiele, jeżeli nie będzie miał dostępu do świetnego sprzętu. Rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa to absolutnie konieczne badania, jednak wiele przychodni nie dysponuje potrzebnym oprzyrządowaniem. Na szczęście, sytuacja zmienia się, gdyż powstaje coraz więcej prywatnych klinik. W przypadku sfinalizowania stosownych umów badania na nowoczesnym sprzęcie będą dostępne dla każdego, nie tylko zamożnych.

Osobom zainteresowanym konsultacją neurologiczną polecamy serwis dr n. med. specjalisty neurologa Przemysława Richtera

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.