Psychiatra online – list od czytelniczki

Psychiatra-wizyta online

Psychiatra online, wizyta zdalna, to praktycznie nowa usługa, która oferuje jeszcze niewiele przychodni i gabinetów prywatnych lekarzy psychiatrów. Wobec utrudnionego dostępu do specjalistów, długich terminów oczekiwań, często problemów ze współpracą lekarza z samym zainteresowanym leczeniem pacjentem, to szansa na poprawę funkcjonowania osób z zaburzeniami psychicznymi.

Publikujemy w całości list naszej czytelniczki, który pokazuje jak w prosty sposób można rozwiązać poważne problemy pacjentów z rozpoznaniem przewlekłych, poważnych chorób psychicznych.

„Droga redakcjo chory.com.pl, po przeczytaniu kilku Waszych artykułów, odniosłam wrażenie iż sprawy osób chorych psychicznie są dla Was ważne. Kilka porad pomogło mi zrozumieć myślenie chorej osoby oraz poszerzyło moje horyzonty gdzie i jak szukać pomocy.

Mam ponad 80 lat, jestem wdową, jednego syna straciłam, drugi od młodości choruje na schizofrenię. Obecnie ma ponad 60 lat, jest rencistą, mieszka ze mną. Dostęp do publicznej służby zdrowia jest trudny, na wizyty w PZP trzeba czekać 2-3 miesiące i praktycznie nie realizują wizyt domowych.

Gdy syn był w złym stanie szukałam pomocy u psychiatrów prywatnie praktykujących. Niestety dwóch pierwszych specjalistów, którzy odwiedzili nas w domu nie nawiązało kontaktu terapeutycznego z moim synem. Być może to jego niechęć o tym zdecydowała, jednak terapia była nieskuteczna.

Trzeci lekarz psychiatra trafił do syna, zalecone leki przyniosły poprawę. Wizyty domowe odbywały się w miarę regularnie. Dzięki uprzejmości lekarza dawał nam kilka terminów jemu odpowiadających, gdy wybieraliśmy jeden z nich otrzymywaliśmy dużą zniżkę, tj opłata wynosiła 150 złotych, co było dla nas do przyjęcia.

Z czasem stan syna poprawił się na tyle, że odwiedzaliśmy lekarza w gabinecie i za wizytę kontrolną oplata wynosiła 100 złotych raz na cztery miesiące. Tak minęło prawie 25 lat. Lekarz polecił nam specjalistyczne uslugi opiekuńcze dla osób chorych psychicznie. Od ponad 10 lat odwiedza nas raz w tygodniu psycholog, który pomaga synowi. Razem chodzą na zakupy, załatwiać sprawy urzędowe, nawet pomógł w zakupie i instalacji telewizora. Dla niektórych to proste sprawy ale my jesteśmy często bezradni nawet w takich problemach.

Postarzałam się , syn również. W zeszłym miesiącu pierwszy raz w życiu straciłam przytomność, upadłam na schodach i złamałam rękę. Zadzwoniłam do psychiatry, chciałam umówić wizytę domową. Porozmawiał ze mną, zabrał wywiad o funkcjonowaniu syna, porozmawiał z synem i stwierdził, że może wystawić nam e-receptę. Stan syna jest stabilny, nie wymagał zmiany leków i dawkowania.

Ogromnie się baliśmy, czy będziemy potrafili zrealizować elektroniczną receptę, nigdy tego nie robiliśmy. Liczyliśmy na pomoc zaprzyjaźnionego psychologa Jacka.

Okazało się, że do realizacji recepty potrzebny jest PESEL chorego oraz czterocyfrowy kod, który otrzymaliśmy poprzez SMS.

Syn sam udał się do apteki i wrócił z lekami. Był bardzo dumny, że tego dokonał. Muszę też podkreślić, bo to dla nas ważne, że koszt wizyty online był kilkukrotnie mniejszy od wizyty domowej. Bardzo mnie uspokoił fakt, że teraz w każdej chwili możemy zadzwonić do naszego psychiatry i bezproblemowo przedłużyć leczenie. „

Publikujemy ten list bo nas ujął, matka od lat opiekująca się synem mimo późnego wieku. Mająca trudności w opanowaniu nowych technologii. Korzysta ze zdobyczy, udogodnień. Dla tych ludzi nawet przedłużenie leczenia to spory problem. Dzięki wizytom online unikają hospitalizacji, mogą w miarę normalnie funkcjonować.

Sprawdziliśmy, koszt wizyty domowej w Warszawie to minimum 400 złotych dla osób żyjących z renty czy emerytury to spory wydatek. Koszt wizyty psychiatry online już od 100 złotych, na taki komfort moga sobie pozwolić.

Tu publikujemy przykładową ofertę znalezioną w sieci, prywatnej praktyki lekarza psychiatry, który oferuje wizyty online: http://psychiatra-gabinet.pl/online/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.