Psycholog, czy potrzebny?

Psycholog

Większość ludzi wiąże pracę psychologa z ludzką psychiką, błąd. Studia psychologiczne dają mniej wiedzy o psychice niż znajomość genetyki lub biochemii. Psycholog obserwuje i poznaje ludzkie zachowania a to tylko niewielki obszar naszej psychiki. Większość naszej psychiki związana jest z biologią. Człowiek jako stworzenie myślące, dążące do zaspokojenia własnych potrzeb, od samego początku dąży do szczęśliwości. Wszystko co robi jest drogą do zadowolenia z życia. Problem jednak pojawia się w momencie, kiedy istota ludzka, myśli iż dąży do szczęścia a tak naprawdę jest na drodze do samozniszczenia. Działania które wykonuje, są w jego mniemaniu, jak najbardziej właściwe. W rzeczywistości jednak, wszystko co robi od zakładanego szczęścia oddala go, coraz dalej i dalej. W jaki sposób rozwiązać istniejący problem? jak temu zaradzić? jak się przeprogramować ?

To imponujące pokazanie, jak dużo jesteśmy w stanie zaprzepaścić bądź też zyskać. Wystarczy podjąć dobre działania. W owym czasie na pewno życie stanie się poprawniejsze. Często okazuje się, że psycholog Poznań zdaje sobie sprawę z tego, jak zmotywować do działania lub jak odmienić tok myślenia osoby, która już dawno zapomniała, czym jest szczęście. Do psychologa chodzą nie tylko gwiazdy bądź też medialne osoby. Tam mogą pojawić się także stereotypowi ludzie ze zwykłymi kłopotami, które potrzebują interwencji specjalisty. Nic w następstwie tego podejrzanego, że psychoterapia Poznań osiąga miano bardzo korzystnej i niekiedy zbawiennej. To zależy również od samego profesjonalisty, który prowadzi terapię. Nie każda sesja ma prawo być udana lub nie każdy profesjonalista faktycznie jest profesjonalistą. Nic wobec tego zadziwiającego, że przed udaniem się do psychologa należałoby sprawdzić jego referencje, opinie oraz to, co o nim sadzą ludzie, którzy faktycznie mieli z nim styk. Jedynie po takiej weryfikacji mamy prawo oddać się w ręce specjalisty, który będzie wiedział, co zrobić, aby komplikacje, które chwilowo wydają się nam nie do pokonania błyskawicznie straciły blask i zniknęły w natłoku szczęścia. Bez odpowiedniego przeszkolenia, mądrości, doświadczenia i solidnego podejścia nie ma mowy, by pomóc osobie, która nie czuje się silna. Wskutek tego psycholog uznawany jest za doświadczoną oraz obytą figurę, która zna się na rzeczy i znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, jaka terapia pomoże w wskazanych sytuacjach.

Niestety tylko uważany, większość psychologów nadaje się jedynie do wymądrzania, filozofowania i pytania jak się z tym czujesz? Nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoją pracę.

Szukając profesjonalnych psychologów nie ufaj ich przechwałkom. zasięgnij opinii osób, którym ufasz. A jak usłyszysz od psychologa, że razem poszukacie Twoich traum z dzieciństwa czyli Yeti, uciekaj, to naciągacz albo nic nie wiedzący mędrek.

Szukaj psycholog ze specjalizacją kliniczną, z umiejętnością diagnozy psychologicznej lub neuro-psychologicznej. Sam dyplom mgr psychologii a jeszcze być może prywatnej uczelni, nie gwarantuje żadnych umiejętności.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.